HPE 64GB 2RX4 PC4-2933Y-R Smart Kit F/S New 1Y Warranty Spare P06192-001
SKU
P03053-0A1
ManufacturerHPE
Condition: New
In stock
$671.94

Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | P03053-0A1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 64GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Brand Name | HPE |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
Technical Information
| Memory Speed | 2933 MHz |
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-2933/PC4-23466 |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
