HPE 128G 8RX4 PC4-2933Y-L Smart Kit F/S New 1Y Warranty Spare
SKU
P06191-001
ManufacturerHPE
Condition: New
In stock
$2,453.61

Physical Characteristics
| Form Factor | LRDIMM |
Technical Information
| CAS Latency | CL24 |
| Device Supported | Blade Server |
| Containerized Datacenter | |
| Number of Modules | 1 x 128GB |
| Memory Speed | 2933 MHz |
| Memory Size | 128 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-2933/PC4-23466 |
| Memory Rank | Octal-rank |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | P06191-001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | SmartMemory 128GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Product Line | SmartMemory |
| Brand Name | HPE |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
