HPE Veeam Bur Enterprise VMWare CSP 10 VM LTU
SKU
Q2F21A
ManufacturerHPE
Condition: New
In stock
$14,210.88

Management & Protocols
| Manageable | Yes |
Network & Communication
| Layer Supported | 3 |
Power Description
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | QSFP28 |
| Number of Total Expansion Slots | 32 |
| Shared SFP Slot | No |
General Information
| Product Type | Layer 3 Switch |
| Manufacturer Part Number | Q2F21A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | SN2700M |
| Product Name | SN2700M 100GbE 32QSFP28 Switch |
| Product Line | StoreFabric |
| Product Series | M |
| Brand Name | HPE |
Media & Performance
| Network Technology | 100GBase-X |
| Ethernet Technology | 100 Gigabit Ethernet |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
Interfaces/Ports
| Modular | Yes |
| Uplink Port | No |
| Stack Port | No |
| Port/Expansion Slot Details | 32 x 100 Gigabit Ethernet Expansion Slot |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 24.47 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 27" |
| Depth | 16.8" |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
