HPE Veeam Bu ESS Enterprise-Bur Enterprise VMWare LTU
SKU
Q2F24A
ManufacturerHPE
Condition: New
In stock
$6,499.67

Management & Protocols
| Manageable | Yes |
Network & Communication
| Layer Supported | 2 |
Power Description
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | QSFP28 |
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
| Shared SFP Slot | No |
General Information
| Product Type | Ethernet Switch |
| Manufacturer Part Number | Q2F24A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | SN2100M |
| Product Name | SN2100M 100GbE 8QSFP28 Switch |
| Product Line | StoreFabric |
| Product Series | M |
| Brand Name | HPE |
Media & Performance
| Network Technology | 100GBase-X |
| Ethernet Technology | 100 Gigabit Ethernet |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
Interfaces/Ports
| Modular | Yes |
| Uplink Port | No |
| Stack Port | No |
| Port/Expansion Slot Details | 8 x 100 Gigabit Ethernet Expansion Slot |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9.99 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 20" |
| Depth | 7.9" |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
