HPE Sn6650B 32Gb 128/48 Fc Switch
SKU
Q2S18B
ManufacturerHPE
Condition: New
In stock
$76,310.18

Interfaces/Ports
| Number of Fibre Channel Ports | 128 |
Management & Protocols
| Manageable | Yes |
General Information
| Product Type | Fibre Channel Switch |
| Manufacturer Part Number | Q2S18B |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | SN6650B |
| Product Name | StoreFabric SN6650B 32Gb 128/48 Fibre Channel Switch |
| Product Line | StoreFabric |
| Product Series | B |
| Brand Name | HPE |
Media & Performance
| Data Transfer Rate | 32 Gbit/s |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Number of Total Expansion Slots | 48 |
| Number of SFP+ Slots | 96 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 47 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.4" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 24" |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
