HPE Aruba 9012 Us GTW
SKU
R1B31A
ManufacturerHPE
Condition: New
In stock
$0.00

Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Network & Communication
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
General Information
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | R1B31A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | 9012 |
| Product Name | 9012 Gateway |
| Product Series | 9000 |
| Brand Name | Aruba |
Interfaces/Ports
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 12 |
Power Description
| Input Voltage | 220 V AC |
| 110 V AC | |
| Power Consumption | 160 W |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.54 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 15.6" |
| Depth | 10.2" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
