IBM 44E8864 DAT DDS 6 Tape Cartridge
SKU
44E8864
ManufacturerIBM
Condition: New
In stock
$130.00

| General Information | |
| Product Type | Data Cartridge |
| Manufacturer Part Number | 44E8864 |
| Packaged Quantity | 5 |
| Manufacturer | IBM |
| Product Model | 44E8864 |
| Product Name | DAT DDS 6 Tape Cartridge |
| Brand Name | IBM |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 14.46 oz |
| Height | 5" |
| Width | 2" |
| Depth | 5" |
| Technical Information | |
| Tape Technology | DDS-6 |
| Native Storage Capacity | 80 GB |
| Compressed Storage Capacity | 160 GB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
