Incipio Compactsleeve with Flight Nylon for 13 inch Macbook Pro
SKU
INMB100335-BLK
ManufacturerIncipio
Condition: New
In stock
$26.36

Product Information
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 13" |
Physical Characteristics
| Material | Faux Fur Interior |
| Metal Zipper | |
| Polyster | |
| Plush Interior | |
| Nylon | |
| Durability | Scratch Resistant Interior |
| Bump Resistant Interior | |
| Bump Resistant Interior | |
| Scratch Resistant Interior | |
| Height | 9.5" |
| Width | 13" |
| Depth | 0.5" |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Website Address | http://www.myincipio.com |
| Manufacturer | Incipio Technologies |
| Product Name | COMPACTSLEEVE WITH FLIGHT NYLON |
| Brand Name | Incipio |
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
| MacBook Pro (Retina Display) | |
| MacBook Pro | |
| Accessories | |
| Compatibility | Apple - MacBook Pro Thunderbolt 3 (USB-C) MacBook Pro (Retina Display) |
| Country of Origin | China |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
