Incipio Slim Case iPhone 12 and iPhone 12 Pro Clear
SKU
IPH-1887-CLR
ManufacturerIncipio
Condition: New
In stock
$21.91

Product Information
| Withstand Drop Height | Upto 14 ft |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.84 oz |
| Color | Clear |
| Durability | Fungus Resistant |
| Damage Resistant | |
| Discoloration Resistant | |
| Drop Resistant | |
| Bacterial Resistant | |
| Scratch Resistant | |
| Impact Resistant | |
| Height | 7.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 0.9" |
Miscellaneous
| Application/Usage | Smartphone |
| Compatibility | Apple - iPhone 12 iPhone 12 Pro |
| Country of Origin | China |
| Brand Compatibility | Apple |
| Phone Model Compatibility | iPhone 12 |
| iPhone 12 Pro |
General Information
| Product Type | Case |
| Manufacturer Part Number | IPH-1887-CLR |
| Manufacturer Website Address | http://www.myincipio.com |
| Manufacturer | Incipio Technologies |
| Product Name | Slim for iPhone 12 & iPhone 12 Pro |
| Product Line | Slim |
| Brand Name | Incipio |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
