Intel BOXNUC5PGYH0AJ NUC Intel 1.60 GHz Pentium 2 GB Desktop Computer
SKU
BOXNUC5PGYH0AJ
ManufacturerNo
Condition: New
In stock
$231.68

| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| General Information | |
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | BOXNUC5PGYH0AJ |
| Manufacturer Website Address | http://www.intel.com |
| Manufacturer | Intel Corporation |
| Product Model | NUC5PGYH |
| Product Name | NUC5PGYH Desktop Computer |
| Product Line | NUC |
| Brand Name | Intel |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Memory | |
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Miscellaneous | |
| Features | Security Slot |
| Network & Communication | |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Mini PC |
| Height | 2" |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 1.60 GHz |
| Processor Type | Pentium |
| Processor Model | N3700 |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Software | |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
