Iogear HD Audio/Video Coupler
SKU
GHDCPLRW6
ManufacturerNo
Condition: New
In stock
$7.08

Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | A/V Adapter |
| Manufacturer Part Number | GHDCPLRW6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Model | GHDCPLRW6 |
| Product Name | HDMI (F) to HDMI (F) Coupler with 4K Support |
| Brand Name | IOGEAR |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 0.64 oz |
| Height | 1.6" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 0.4" |
Technical Information
| Connector on First End | 1 x 19-pin HDMI (Type A) Female Digital Audio/Video |
| Connector on Second End | 1 x 19-pin HDMI (Type A) Female Digital Audio/Video |
| Adapter Type | HDMI |
| Connector Plating | Gold |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
