Iogear HD Male to DVI Female - Adapter
SKU
GHDMDVIF
ManufacturerNo
Condition: New
In stock
$7.90

Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Technical Information
| Connector on First End | 1 x HDMI Male Digital Audio/Video |
| Connector on Second End | 1 x DVI-D (Dual-Link) Female Digital Video |
| Adapter Type | DVI/HDMI |
General Information
| Product Type | Video Adapter |
| Manufacturer Part Number | GHDMDVIF |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Name | HD Male to DVI Female Adapter |
| Brand Name | IOGEAR |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| Height | 2.4" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 0.6" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
