Iogear 2 Port 4K Ultra HD Plitter with HDMI
SKU
GHSP8422
ManufacturerNo
Condition: New
In stock
$0.00

Video
| Maximum Video Resolution | 4096 x 2160 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
General Information
| Product Type | Signal Splitter |
| Manufacturer Part Number | GHSP8422 |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Name | 4K Ultra HD 2-Port Splitter |
| Brand Name | IOGEAR |
Interfaces/Ports
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of HDMI Outputs | 2 |
| HDMI In | Yes |
| HDMI Out | Yes |
Physical Characteristics
| Material | Metal |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Length | 3.2" |
| Height | 0.9" |
| Depth | 2.1" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
