Iogear Shield+Protect Keyboard Skin & Screen Prot for 13 inch Macbook Pro
SKU
GKSMP13
ManufacturerIOGEAR
Condition: New
In stock
$28.01

Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
Physical Characteristics
| Material | Steel |
| Silicone | |
| Polyethylene Terephthalate (PET) | |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Color | Transparent |
| Durability | Wear Resistant |
| Tear Resistant | |
| Stain Resistant | |
| Spill Resistant | |
| Scratch Resistant | |
| Fingerprint Resistant | |
| Dust Resistant | |
| Damage Resistant | |
| Dirt Resistant |
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook Keyboard |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Apple - MacBook Pro 13" with Retina display Keyboard |
| Country of Origin | Taiwan |
General Information
| Product Type | Skin |
| Manufacturer Part Number | GKSMP13 |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Name | Shield+Protect: 13" Macbook Pro Retina Keyboard Skin and Screen Protector |
| Brand Name | IOGEAR |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
