Iogear Portable Laptop Console Crash Cart Adapter (TAA Compliant)
SKU
GUC211V
ManufacturerIOGEAR
Condition: New
In stock
$297.82

Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wired |
| Number of Local Users Supported | 1 |
Video
| Maximum Video Resolution | 1900 x 1200 |
| Graphic Mode | WUXGA |
General Information
| Product Type | KVM Console |
| Manufacturer Part Number | GUC211V |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Name | Portable Laptop Console Crash Cart Adapter (TAA Compliant) |
| Brand Name | IOGEAR |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
Physical Characteristics
| Receiver Height | 2.38" |
| Receiver Width | 2.18" |
| Receiver Depth | 0.75" |
| Receiver Weight (Approximate) | 6.40 oz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmental Certification | WEEE |
| RoHS |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
