Iogear USB-C to Dual HDMI 4K Adapter
SKU
GUC3CHD22
ManufacturerIOGEAR
Condition: New
In stock
$43.14

Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
General Information
| Product Type | Graphic Adapter |
| Manufacturer Part Number | GUC3CHD22 |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Name | USB-C to Dual 4K Adapter |
| Brand Name | IOGEAR |
Technical Information
| Connector on First End | 1 x USB Type C Male USB 3.1 |
| Connector on Second End | 2 x HDMI Female |
| Adapter Type | HDMI/USB-C |
Physical Characteristics
| Material | Aluminum - Housing |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Color | White |
| Length | 2.6" |
| Height | 2.2" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 0.6" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
