Iogear USB2.0 Hub & Extender Over Ethernet Extend USB Over CAT5/CAT5E/CAT6
SKU
GUCE64
ManufacturerIOGEAR
Condition: New
In stock
$58.83

Technical Information
| Maximum Extended Range | 164.04 ft |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Physical Characteristics
| Length | 3.7" |
| Height | 0.9" |
| Depth | 2.7" |
| Transmitter Weight (Approximate) | 6.24 oz |
General Information
| Product Type | Network Extender |
| Manufacturer Part Number | GUCE64 |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Name | Network Extender |
| Brand Name | IOGEAR |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE | |
| TAA Compliant | Yes |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
