Iogear MicroHub 4-Port Hi-Speed USB 2.0 Hub
SKU
GUH274
ManufacturerIOGEAR
Condition: New
In stock
$18.13

Technical Information
| Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
General Information
| Product Type | USB Hub |
| Manufacturer Part Number | GUH274 |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Name | 4-Port USB 2.0 MicroHub |
| Product Line | MicroHub |
| Brand Name | IOGEAR |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Country of Origin | China |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.60 oz |
| Form Factor | External |
| Length | 3.5" |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.5" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
