Iogear Upstream Mobile Capture Adapter
SKU
GUV302P
ManufacturerIOGEAR
Condition: New
In stock
$146.86

Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE |
General Information
| Product Type | Video Capturing Device |
| Manufacturer Part Number | GUV302P |
| Manufacturer Website Address | http://www.iogear.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | IOGEAR Inc |
| Product Model | GUV302P |
| Product Name | UpStream Mobile Capture Adapter |
| Product Line | UpStream |
| Brand Name | IOGEAR |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 0.20 lb |
| Form Factor | Mountable |
| Height | 4.5" |
| Width | 0.8" |
| Depth | 3.3" |
Technical Information
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Functions | Video Streaming |
| Video Capturing | |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
