Juniper Networks Acx5048 48 Sfp+/Sfp Port 6 Qsfp Port Redundant Fans & Ac Power
SKU
ACX5048-AC-L2-L3
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$28,251.92

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 54 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Network & Communication
| Network Technology | 10GBase-X |
| 40GBase-X | |
| Ethernet Technology | 40 Gigabit Ethernet |
General Information
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | ACX5048-AC-L2-L3 |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | ACX5048 |
| Product Name | ACX5048 Router |
| Product Series | ACX |
| Brand Name | Juniper |
Power Description
| Input Voltage | 110 V AC |
| 220 V AC | |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 21.80 lb |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 20.5" |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | Green Dot |
| WEEE | |
| RoHS | |
| REACH | |
| China RoHS |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
