Juniper Networks ACX5448,36 SFP+/SFP Ports, 2 QSFP28 Ports, 2 CFP2 Ports, Redundant Fans
SKU
ACX5448-D-DC-AFO
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$46,772.75

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 40 |
Power Description
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Network & Communication
| Network Technology | 100GBase-X |
| 10GBase-X | |
| Ethernet Technology | 200 Gigabit Ethernet |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| China RoHS | |
| Green Dot | |
| REACH | |
| WEEE |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 22.99 lb |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 21.8" |
General Information
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | ACX5448-D-DC-AFO |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | ACX5448-D |
| Product Name | ACX5448-D Router |
| Product Series | ACX5000 |
| Brand Name | Juniper |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
