Juniper Networks 2.5M 13A/125V Power Cord AC C15M Straight NEMA N5-15 to High Temperature
SKU
CBLPWRC15MHITEMPUS
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$76.16

Miscellaneous
| Compatibility | Juniper ACX Routers |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Cord Length | 8.20 ft |
General Information
| Product Type | Standard Power Cord |
| Manufacturer Part Number | CBL-PWR-C15MHITEMPUS |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Name | Standard Power Cord |
| Brand Name | Juniper |
Power Description
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage Rating | 125 V AC |
| Current Rating | 13 A |
Technical Information
| Device Supported | Router |
| First End Connector Type | NEMA 5-15 |
| Second End Connector Type | IEC 320 EN 60320 C15 |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
