Juniper Networks JRR200 Base System with AC Power-Supply
SKU
JRR200-AC
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$29,885.31

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
Interfaces/Ports
| Management Port | Yes |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Network & Communication
| Network Technology | 10GBase-X |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 29 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.8" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 25" |
| Compatible Rack Unit | 1U |
General Information
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | JRR200-AC |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | JRR200 |
| Product Name | JRR200 Router |
| Brand Name | Juniper |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | China RoHS |
| WEEE | |
| RoHS | |
| REACH | |
| Green Dot |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
