Juniper Networks Mx104 Premium Bundle 4Mic Slots 2Ps 2Res Junos Cif Dvr With 8X480Tv
SKU
MX104-PREM-AC-BNDL
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$42,113.83

Management & Protocols
| Security Features | NAT |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
Network & Communication
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| VoIP Supported | Yes |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Modular Interface Card (MIC) | |
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
General Information
| Product Type | Router Chassis |
| Manufacturer Part Number | MX104-PREM-AC-BNDL |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | MX104-AC |
| Product Name | MX104 3D Universal Edge Router |
| Product Series | MX |
| Brand Name | Juniper |
Power Description
| Input Voltage | 110 V AC |
| 220 V AC | |
| PoE (RJ-45) Port | No |
Interfaces/Ports
| Token Ring Port | No |
| USB | Yes |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Serial V.35 Interface | No |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 32 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 6.1" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 9.5" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
