Juniper Networks Mx104 Chassis With 4 Microphone Slots, 4X10Ge X
SKU
MX104-T
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$30,761.40

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
General Information
| Product Type | Router Chassis |
| Manufacturer Part Number | MX104-T |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | MX104 |
| Product Name | MX104 Router Chassis |
| Product Series | MX |
| Brand Name | Juniper |
Interfaces/Ports
| Powerline | No |
Power Description
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
Network & Communication
| Network Technology | 10GBase-X |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 32 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 6.1" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 9.5" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
