Juniper Networks MX150 TAA Version
SKU
MX150-TAA
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$13,473.62

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
Interfaces/Ports
| Total Number of Ports | 10 |
Miscellaneous
| TAA Compliant | Yes |
General Information
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | MX150-TAA |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | MX150 |
| Product Name | MX150 Router |
| Product Series | MX |
| Brand Name | Juniper |
Power Description
| Redundant Power Supply Supported | No |
Network & Communication
| Network Technology | 1000Base-X |
| 10/100/1000Base-T | |
| 10GBase-X | |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9.48 lb |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 12" |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
