Juniper Networks Mx5 Ac Chassis With Timing Support Incl Dual Power Support Microphone-3D- 20Ge-Sfp
SKU
MX5-T-AC
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$22,081.77

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 2 |
Management & Protocols
| Security Features |
|
Network & Communication
| VoIP Supported | No |
General Information
| Product Type | Router Chassis |
| Manufacturer Part Number | MX5-T-AC |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | MX5 |
| Product Name | MX5 Router Chassis |
| Product Series | MX |
| Brand Name | Juniper |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Power Description
| Input Voltage | 220 V AC |
| 110 V AC | |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 30 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 23.5" |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
