Juniper Networks Mx5 Chassis With Timing Support Incl Dual Power Supplies Microphone-3D- 20Ge-Sfp
SKU
MX5BASE-T
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$21,647.58

Management & Protocols
| Security Features |
|
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | Modular Interface Card (MIC) |
| Number of Total Expansion Slots | 2 |
Miscellaneous
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE |
Physical Characteristics
| Form Factor | Desktop |
| Rack-mountable | |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 23.5" |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| 120 V AC | |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
General Information
| Product Type | Router Chassis |
| Manufacturer Part Number | MX5BASE-T |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | MX5 |
| Product Name | MX5 Router Chassis |
| Product Series | MX |
| Brand Name | Juniper |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
