Juniper Networks Mx80-48T Chassis With 48X1Ge 4X10Ge Ac Ps Fan Try With Flt Junos-Ww
SKU
MX80-48T-AC-B
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$37,356.64

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 3 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Network & Communication
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| 10/100Base-TX | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
General Information
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | MX80-48T-AC-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | MX80-48T-AC |
| Product Name | MX80-48T-AC Universal Edge Router |
| Product Series | MX |
| Brand Name | Juniper |
Power Description
| Input Voltage | 110 V AC |
| 220 V AC | |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 48 |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 48 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 30.20 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 23.5" |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
