Juniper Networks Mx80 Chassis 2 Microphone Slots 4X10Ge Dc Power Fan Tray With Filter Junos-Ww
SKU
MX80-DC-B
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$51,291.28

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 3 |
Network & Communication
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | Router Chassis |
| Manufacturer Part Number | MX80-DC-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | MX80-DC |
| Product Name | MX80-DC Universal Edge Router |
| Product Series | MX |
| Brand Name | Juniper |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| Management Port | Yes |
Power Description
| Input Voltage | 40 V DC |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 30.20 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 23.5" |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
