Juniper Networks Mx80 Chassis With 2 Microphone Slots 4X10Ge Xfp Dc Power
SKU
MX80-DC
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$43,944.86

I/O Expansions
| Expansion Slot Type | XFP |
| Number of Total Expansion Slots | 6 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 30 lb |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 23.5" |
| Compatible Rack Unit | 2U |
General Information
| Product Type | Router Chassis |
| Manufacturer Part Number | MX80-DC |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | MX80 |
| Product Name | MX80 3D Universal Edge Router |
| Product Series | MX |
| Brand Name | Juniper |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
