Juniper Networks 10 Port Channelized E1/T1 Enhanced IQ Pic RJ48 Connector
SKU
PB10CHE1T1IQERJ48
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$13,221.31

Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| Application/Usage | Data Networking |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | Interface Module |
| Manufacturer Part Number | PB-10CHE1-T1-IQERJ48 |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | PB-10CHE1-T1-IQE-RJ48 |
| Product Name | PB-10CHE1-T1-IQE-RJ48 Channelized T1/E1 IQ PIC Module |
| Brand Name | Juniper |
Media & Performance
| Maximum Data Transfer Rate | 2.048 |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
Physical Characteristics
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 7" |
Interfaces/Ports
| Interfaces/Ports Details | 10 x RJ-48 T1/E1 WAN |
| Connector Type | RJ-48 |
| RJ-48 | |
| Total Number of Ports | 10 |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
