Juniper Networks 1 Port Non Channelized OC12 Non Channelized STM4 Enhanced IQ Pic
SKU
PB1OC12STM4IQESFP
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$32,984.85

Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| Application/Usage | Data Networking |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | Interface Module |
| Manufacturer Part Number | PB-1OC12-STM4-IQESFP |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | PB-1OC12-STM4-IQE-SFP |
| Product Name | PB-1OC12-STM4-IQE-SFP IQ PIC Module |
| Brand Name | Juniper |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | SFP |
| Number of Total Expansion Slots | 1 |
Interfaces/Ports
| Interfaces/Ports Details | 1 x OC-12/STM-4 |
| Total Number of Ports | 1 |
Media & Performance
| Network Technology | OC-12/STM-4 |
| Maximum Data Transfer Rate | 622.08 |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
Physical Characteristics
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 7" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
