Juniper Networks 2 Port Channelized OC3 Channelized STM1 Enhanced IQ Pic
SKU
PB2CHOC3STM1IQESFP
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$43,981.65

Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| Application/Usage | Data Networking |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | Interface Module |
| Manufacturer Part Number | PB-2CHOC3-STM1IQESFP |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | PB-2CHOC3-STM1-IQE-SFP |
| Product Name | PB-2CHOC3-STM1-IQE-SFP Channelized OC3/STM1 IQ PIC Module |
| Brand Name | Juniper |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | SFP |
| Number of Total Expansion Slots | 2 |
Interfaces/Ports
| Interfaces/Ports Details | 2 x OC-3/STM-1 |
| Total Number of Ports | 2 |
Media & Performance
| Network Technology | OC-3/STM-1 |
| Maximum Data Transfer Rate | 155.52 |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
Physical Characteristics
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 7" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
