Juniper Networks 4 Port Type 1 Gigabit Ethernet Enhanced IQ2 Pic
SKU
PB4GETYPE1SFPIQ2E
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$23,504.54

Media & Performance
| Maximum Data Transfer Rate | 1 Gbit/s |
Technical Information
| Application/Usage | Data Networking |
General Information
| Product Type | Interface Module |
| Manufacturer Part Number | PB-4GE-TYPE1SFPIQ2E |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | PB-4GE-TYPE1-SFP-IQ2E |
| Product Name | PB-4GE-TYPE1-SFP-IQ2E Gigabit Ethernet PIC Module |
| Brand Name | Juniper |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | SFP (mini-GBIC) |
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
Miscellaneous
| Additional Information | Operating System: JUNOS 9.4 or higher |
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 7" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
