Juniper Networks SRX300 Services Gateway with Hardware and Junos Software Base RMK Not Included
SKU
SRX300-SYS-JB
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$415.03

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 2 |
Power Description
| Redundant Power Supply Supported | No |
Interfaces/Ports
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 6 |
General Information
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | SRX300-SYS-JB |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | SRX300 |
| Product Name | SRX300 Router |
| Product Series | SRX |
| Brand Name | Juniper |
Network & Communication
| Network Technology | 1000Base-T |
| 1000Base-X | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.38 lb |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.4" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 7.5" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
