Juniper Networks Srx320 Services Gateway Incl Hardware 8Ge 6-Port Poe+ 2X Mpim Slots 4G Ram 8G
SKU
SRX320-SYS-JB-P
ManufacturerJuniper Networks
Condition: New
In stock
$833.01

I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Power Description
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| Redundant Power Supply Supported | No |
Interfaces/Ports
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Total Number of Ports | 6 |
Network & Communication
| Network Technology | 1000Base-T |
| 1000Base-X | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
General Information
| Product Type | Router |
| Manufacturer Part Number | SRX320-SYS-JB-P |
| Manufacturer Website Address | http://www.juniper.net |
| Manufacturer | Juniper Networks Inc |
| Product Model | SRX320 |
| Product Name | SRX320 Router |
| Product Series | SRX |
| Brand Name | Juniper |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.28 lb |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.7" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 7.5" |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| China RoHS | |
| WEEE | |
| RoHS 2 | |
| Green Dot | |
| REACH | |
| 80 Plus |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
