Kensington AC K62816USF Memory Foam Mouse Wrist Pillow Black
SKU
K62816USF
ManufacturerKensington
Condition: New
In stock
$13.59

Miscellaneous
| Country of Origin | Taiwan |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
General Information
| Product Type | Mouse Pad |
| Manufacturer Part Number | K62816USF |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Memory Foam Mouse Wrist Pillow - Black |
| Product Line | Wrist Pillow |
| Brand Name | Kensington |
Product Information
| Durability | Dirt Resistant |
| Sweat Resistant | |
| Skid Proof |
Physical Characteristics
| Material | Lycra - Cover |
| Memory Foam | |
| Color | Black |
| Gray | |
| Height | 9.88" |
| Width | 10" |
| Depth | 1" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
