Kodak Alaris S2060W Scanner 60Ppm
SKU
1015114
ManufacturerKodak Alaris
Condition: New
In stock
$1,057.00

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Technical Information
| Media Size | A4 8.27" x 11.69" |
| A8 2.05" x 2.91" | |
| ADF Capacity | 80 Sheets |
| Media Type | Insurance Card |
| ID Card | |
| Business Card | |
| Plain Paper | |
| Embossed Card | |
| Scan Color | Color |
| Cordless | Yes |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 60 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 60 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 120 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 120 |
| Large Format | No |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Energy Star | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.28 lb |
| Height | 7.2" |
| Width | 12.3" |
| Depth | 8" |
General Information
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Manufacturer Part Number | 1015114 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kodakalaris.com |
| Manufacturer | Kodak Alaris |
| Product Model | S2060W |
| Product Name | S2060W Sheetfed Scanner |
| Product Series | S2000 |
| Brand Name | Kodak Alaris |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
