Kodak Alaris S2080W Scanner For Government 80Ppm
SKU
1015262
ManufacturerKodak Alaris
Condition: New
In stock
$1,466.00

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Technical Information
| Media Size | Legal 8.50" x 14" |
| Custom Size 8.50" x 118" | |
| A8 2" x 2.90" | |
| A3 11.70" x 16.50" | |
| Color Depth | 24-bit |
| Media Type | Plain Paper |
| Insurance Card | |
| ID Card | |
| Business Card | |
| Embossed Card | |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 80 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 80 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 160 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 160 |
| Large Format | No |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | TÜV-GS |
| EPEAT | |
| Energy Star | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.20 lb |
| Height | 7.2" |
| Width | 12.3" |
| Depth | 8" |
General Information
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Manufacturer Part Number | 1015262 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kodakalaris.com |
| Manufacturer | Kodak Alaris |
| Product Model | S2080w |
| Product Name | S2080w Sheetfed Scanner |
| Product Series | S2000 |
| Brand Name | Kodak Alaris |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
