Kodak Alaris I4250 Document Scanner, 1681006, Black/White
SKU
1681006
ManufacturerKodak Alaris
Condition: New
In stock
$9,195.00

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Technical Information
| Media Size | Letter 8.50" x 11" |
| Custom Size 12.01" x 29.86 ft | |
| A4 8.27" x 11.69" | |
| A3 11.69" x 16.54" | |
| Media Type | Insurance Card |
| Business Card | |
| Plain Paper | |
| Rice Paper | |
| Carbon Paper | |
| ID Card | |
| Bond Paper | |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 110 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 110 |
| Large Format | No |
| Duplex Scanning | Yes |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Energy Star | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 67.02 lb |
| Height | 13.7" |
| Width | 19.3" |
| Depth | 18.4" |
General Information
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Manufacturer Part Number | 1681006 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kodakalaris.com |
| Manufacturer | Kodak Alaris |
| Product Model | i4250 |
| Product Name | i4250 Scanner |
| Product Series | i4000 |
| Brand Name | Kodak Alaris |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
