Kodak Alaris I4850 Flatbed Scanner - 600 Dpi Optical
SKU
1738764
ManufacturerKodak Alaris
Condition: New
In stock
$18,395.00

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Technical Information
| Media Size | A3 11.69" x 16.54" |
| Letter 8.50" x 11" | |
| Custom Size 12.01" x 29.86 ft | |
| A4 8.27" x 11.69" | |
| ADF Capacity | 500 Sheets |
| Media Type | Plain Paper |
| Rice Paper | |
| ID Card | |
| Insurance Card | |
| Business Card | |
| Carbon Paper | |
| Embossed Card | |
| Bond Paper | |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 150 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 150 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 300 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 300 |
| Large Format | No |
| Duplex Scanning | Yes |
Miscellaneous
| Energy Star | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 67.02 lb |
| Height | 13.7" |
| Width | 19.3" |
| Depth | 18.4" |
General Information
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Manufacturer Part Number | 1738764 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kodakalaris.com |
| Manufacturer | Kodak Alaris |
| Product Model | i4850 |
| Product Name | i4850 Scanner |
| Product Series | i4000 |
| Brand Name | Kodak Alaris |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
