Kodak Alaris I5850 Scanner For Government 210Ppm
SKU
1759042
ManufacturerKodak Alaris
Condition: New
In stock
$73,600.00

Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Software
| Operating System Supported | Windows |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 410.06 lb |
| Height | 51.5" |
| Width | 27.3" |
| Depth | 32.4" |
General Information
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Manufacturer Part Number | 1759042 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kodakalaris.com |
| Manufacturer | Kodak Alaris |
| Product Model | i5850 |
| Product Name | i5850 Scanner |
| Product Series | i5000 |
| Brand Name | Kodak Alaris |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR 2.0 |
| EPEAT Silver | |
| EuP | |
| Energy Star | Yes |
Technical Information
| Media Size | Custom Size 12" x 15 ft |
| ADF Capacity | 750 Sheets |
| Media Type | Plain Paper |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Monochrome |
| Color | |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 210 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 210 |
| Large Format | No |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
