Kodak TruForm 1150 Wireless Ergo Keyboard & Vertical Mouse Combo
SKU
TRUFORM1150
ManufacturerKodak
Condition: New
In stock
$71.99

Battery Information
| Battery Size Supported | AAA |
| AA |
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | Multimedia |
| Localization | English (US) |
| Number of Keys | 87 |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution | 1600 dpi |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Number of Total Buttons | 2 |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Height | 1.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 13.80" |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.40" |
| Pointing Device Height | 2.30" |
| Pointing Device Width | 2.60" |
| Pointing Device Depth | 4.20" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.75 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 4.80 oz |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Part Number | TRUFORM1150 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kodak.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Eastman Kodak Company |
| Product Model | 1150 |
| Product Name | Tru-Form 1150 Wireless Ergonomic Mini Keyboard & Mouse |
| Product Line | Tru-Form |
| Brand Name | Kodak |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
