Maxell 183700 SDLT-1 Data Cartridge Tape
SKU
183700
ManufacturerMaxell
Condition: New
In stock
$20.49

| General Information | |
| Product Type | Data Cartridge |
| Manufacturer Part Number | 183700 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Maxell |
| Product Name | SDLT-220 Data Cartridge |
| Package Type | Retail |
| Brand Name | Maxell |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 10.24 oz |
| Technical Information | |
| Tape Length | 1833 ft |
| Tape Technology | Super DLTtape I |
| Native Storage Capacity | 160 GB |
| Compressed Storage Capacity | 320 GB |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
