Maxell HP-BPB Headset with Boom Microphone 3.5MM Jack + PC Y Adapter
SKU
199317
ManufacturerMaxell
Condition: New
In stock
$0.00

Microphone
| Microphone Design | Boom |
Technical Information
| Sound Mode | Stereo |
General Information
| Product Type | Headset |
| Manufacturer Part Number | 199317 |
| Manufacturer Website Address | http://www.maxell.com |
| Packaged Quantity | 8 |
| Manufacturer | Maxell |
| Product Model | HP-BPB 199317 |
| Product Name | HP-BPB 199317 Headset |
| Brand Name | Maxell |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Earpiece
| Earpiece Design | Over-the-head |
| Earpiece Type | Binaural |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Color | Black |
| Height | 8.3" |
| Width | 2.6" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
