Maxell HP-BM6 USB Headset with Boom Microphone USB with 6 Cord Volume Control
SKU
199323
ManufacturerMaxell
Condition: New
In stock
$0.00

Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Microphone
| Microphone Design | Boom |
General Information
| Product Type | Headset |
| Manufacturer Part Number | 199323 |
| Manufacturer Website Address | http://www.maxell.com |
| Packaged Quantity | 8 |
| Manufacturer | Maxell |
| Product Model | HP-BM6 199323 |
| Product Name | HP-BM6 199323 Headset |
| Brand Name | Maxell |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Earpiece
| Earpiece Design | Over-the-head |
| Earpiece Type | Binaural |
Technical Information
| Sound Mode | Stereo |
| Connectivity Technology | Wired |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Color | Black |
| Height | 8.3" |
| Width | 2.6" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
