Maxell Bluetooth-BMH Bluetooth 40MM Headphone with Microphone 10 Hour Battery Noise Isolation
SKU
199342
ManufacturerMaxell
Condition: New
In stock
$0.00

Microphone
| Microphone Design | Boom |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
General Information
| Product Type | Headset |
| Manufacturer Part Number | 199342 |
| Manufacturer Website Address | http://www.maxell.com |
| Packaged Quantity | 8 |
| Manufacturer | Maxell |
| Product Model | BT-BNH 199342 |
| Product Name | BT-BNH 199342 Headset |
| Brand Name | Maxell |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
Earpiece
| Earpiece Design | Over-the-head |
| Driver Size | 1.57" |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9.60 oz |
| Color | Black |
| Form Factor | Circumaural |
| Height | 8" |
| Width | 3.9" |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
