Maxell DVD-R 4.7 GB 16X Storage Media
SKU
638002
ManufacturerMaxell
Condition: New
In stock
$4.73

Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.05 oz |
| Color | Gold |
| Form Factor | 120mm |
General Information
| Product Type | DVD Recordable Media |
| Manufacturer Part Number | 638002 |
| Manufacturer Website Address | http://www.maxell.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Maxell |
| Product Name | MaxData 4.7GB 16X DVD-R Pack |
| Brand Name | Maxell |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
Technical Information
| Storage Capacity | 4.70 GB |
| Maximum Write Speed | 16x |
| Maximum Recording Time | 2 Hour |
| Media Formats | DVD-R |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
