Mobile Edge Alienware M15 Fabric Sleeve for 15 inch Laptop
SKU
AWM15FSL
ManufacturerMobile Edge
Condition: New
In stock
$23.78

Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Product Information
| Carrying Options | Handle |
| Printed Design/Pattern/Texture | Alienware Head |
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 15" |
| Closure Type | Zipper |
Physical Characteristics
| Material | Fabric |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Color | Frost Black |
| Durability | Scratch Resistant |
| Anti-scratch | |
| Scrape Resistant | |
| Scrape Resistant | |
| Anti-scratch | |
| Scratch Resistant | |
| Height | 11.2" |
| Width | 14.7" |
| Depth | 1.4" |
Miscellaneous
| Application/Usage | Gear |
| Notebook | |
| Accessories | |
| Compatibility | Dell - Alienware M15 |
| Country of Origin | China |
| Brand Compatibility | Dell |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | AWM15FSL |
| Manufacturer Website Address | http://www.mobileedge.com |
| Manufacturer | Mobile Edge |
| Product Name | Alienware M15 Fabric Sleeve 15" |
| Product Line | Alienware |
| Brand Name | Mobile Edge |
| Brand | N/A |
|---|
Write Your Own Review
